Absurdistán

19. května 2018 v 12:59 | Mgr. Jiří Gutknecht
V tomto článku bych se chtěl podělit s veřejností o jeden z největších šoků mého života:
26. dubna letošního roku mi byla schválena invalidita 1. stupně s mírou poklesu pracovní schopnosti o 40 %. K rozhodnutí o invalidním důchodu jsem následně musel předložit doklady o vzdělání a přehled dosavadního zaměstnání počínaje střední školou. Pak už jsem měl jen čekat na definitivní rozhodnutí z Prahy. Až dosud bylo všechno v pořádku a já jsem téměř 6 týdnů čekal na konečné rozhodnutí.
Pak ovšem přišel strašný šok. Invalidní důchod mi byl ZAMÍTNUT, jelikož jsem za posledních 20 let neměl 10 let odpracováno!!! Byla mi tedy uznána pouze invalidita, ale na důchodu nedostanou ani korunu!!! Něco takového je zřejmě možné jen v našem "právním" státě. Nevím, co dál, neboť nadále mohu pracovat jen na malou část úvazku, o směnách nemluvě, a nesmím dělat těžké práce. Až dosáhnou důchodového věku, budu nejspíš odsouzen k smrti hladem.
Vím i o dalších lidech, kterým se stalo něco podobného. Mohl by mi někdo z nich napsat o svých zkušenostech a o tom, zda mu nakonec někdo pomohl a jak to dopadlo?
Teoreticky by zde mohla pomoci kancelář ombudsmana (pokud vím, někteří lidé se na ni obrátili), ale obracet se na paní Šabatovou považuji za zbytečnou ztrátu času a energie. S touto dámou mám již z minulosti velmi špatné zkušenosti z jiné kauzy a mám od ní pouze dva debilní dopisy. O tom připravují další článek.
Poradí mi někdo ohledně toho invalidního důchodu, pokud ovšem má tato situace nějaké řešení?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama